خوشبختانه پس از گذشت مدت زمانی کوتاه شرایط آب و هوایی تا حدودی رضایت بخش شد و امکان رویت و ثبت این گرفت را برای علاقه مندان و عکاسان  را فراهم آورد، علاقه مندان در پشت بام مرکز اخترشناسی ابن صلاح همدان با بهره گیری از تجهیزات اپتیکی که شامل 3 تلسکوپ 10 اینچی دابسونی بود به رصد زیبایی های این گرفت مشغول شدند،در خلال اجرای این برنامه علاقه مندان سوالاتی را پیرامون چگونگی رخ دادن پدیده ی خورشید گرفتگی، شرایط و انواع مختلف آن از کارشناسان و اعضای مرکز مطرح کرده و این عزیزان به پاسخگویی سوالات ایشان پرداختند.

تا ساعت 20 و 12 دقیقه برنامه به خوبی پیش رفت تا اینکه ابری شدن هوا باعث عدم ادامه ی این روند شده و عملا امکان ثبت و رویت لحظه ی اوج و پایان این گرفت میسر نشود.

از نکات قابل توجه این برنامه در بخش رصدی مشاهده ی مجموعه ای از لکه های خورشیدی در قسمت های میانی سطح خورشید بود که زیبایی خاصی را به این گرفت بخشید و تبدیل به یکی از سوژه های جذاب برای عکاسان این برنامه شد.

در پایان شایسته است از زحمات پرسنل محترم مرکز و همکاری و مشارکت اعضا و کلیه ی عزیزانی که در این برنامه حضور داشتند قدردانی کنیم.